NOWE RENAULT ARKANA - hybrydowe z natury!

NOWE RENAULT ARKANA

Już od 849 zł brutto / miesięcznie. RRSO 4,34%*

E-TECH Hybrid - wszechstronny napęd hybrydowy bez konieczności ładowania

Zastosowany w Nowym Renault Arkana napęd pełnej hybrydy jest bliźniaczy do tego, który jest już montowany w Clio E-TECH Hybrid. Umożliwia on każdorazowe ruszanie z miejsca w trybie elektrycznym i zapewnia prawdziwą przyjemność prowadzenia w każdej sytuacji dzięki dynamicznym, natychmiastowym przyspieszeniom. Cechuje się on również doskonałą efektywnością energetyczną, w szczególności dzięki innowacyjnej, wielotrybowej skrzyni biegów, wydajnemu hamowaniu z odzyskiwaniem energii i możliwości szybkiego, automatycznego doładowywania akumulatorów. Czas jazdy po mieście w trybie wyłącznie elektrycznym może sięgać nawet 80%, a zużycie paliwa nie przekracza 5,1 l / 100 km.

Silniki TCe 140 i TCe 160: elastyczność i wysoka kultura pracy

Nowe Renault Arkana jest dostępne we wszystkich poziomach wyposażenia z turbodoładowanym, benzynowym silnikiem  1.3 TCe. Ten oszczędny i wydajny silniknajpierw w wersji o mocy 140 KM, a docelowo również w wersji 160 KM został połączony z układem mikrohybrydowym. Dzięki zastosowaniu alternatora z funkcją rozrusznika połączonego z akumulatorem litowo-jonowym 12 V umieszczonym pod fotelem pasażera system Stop&Start działa płynniej i przy niższej prędkości obrotowej. Układ 12 V zapewnia także wspomaganie silnika w fazach największego zużycia energii, czyli przy ruszaniu z miejsca i przyspieszaniu. W ten sposób przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2, a zarazem gwarantuje większą płynność ruszania z miejsca i większy komfort prowadzenia.

Komfortowe automatyczne skrzynie biegów

Nowe Renault Arkana jest dostępne z dwiema innowacyjnymi skrzyniami biegów – dwusprzęgłową, 7-biegową EDC połączoną z silnikami TCe i wielotrybową ze sprzęgłem kłowym w wersji  E-TECH Hybrid o 15 przełożeniach! Obie te przekładnie charakteryzują się płynnością i szybkością zmiany biegów oraz zapewniają komfort podróżowania. Przenoszą na koła moc i pełną dynamikę układów napędowych dbając jednocześnie o zoptymalizowane zużycie paliwa i emisję CO2

EASY LINK - nowoczesny system multimedialny

Nowa Arkana jest wyposażona w ekosystem Renault EASY CONNECT, który zapewnia dostęp do usług za pomocą aplikacji MY Renault na urządzenia mobilne, oraz w system multimedialny EASY LINK. System ten ma stały dostęp do Internetu i bogatą ofertę usług dzięki współpracy z Google (wyszukiwanie adresów) i TomTom (info trafic i strefy niebezpieczne). Dodatkowo technologia OTC umożliwia automatyczną i regularną aktualizację systemu multimedialnego Renault EASY LINK i map.

MULTI-SENSE - spersonalizowane ustawienia Twojego Renault Arkana

Dzięki systemowi MULTI-SENSE kierowca ma możliwość personalizacji doznań z jazdy swoim samochodem. System pozwala na zmianę ustawień silnika, wspomagania układu kierowniczego, oświetlenia ambiente i konfiguracji ekranu zegarów i wskaźników. Dzięki MULTI-SENSE możesz mieć kilka samochodów w jednym. Ekonomiczny, dbający o środowisko w trybie Eco, spersonalizowany w trybie MySense czy sportowy w trybie Sport. Wszystko zależy od Twojego nastroju. 

EASY PILOT - Asystent jazdy w korku i na autostradzie

EASY PILOT jest połączeniem aktywnego regulatora prędkości (z funkcją Stop&Go) działającego w zakresie od 0 do 160 km/h i asystenta utrzymania samochodu w osi pasa ruchu. System pozwala utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego z równoczesnym utrzymywaniem samochodu w zadanej odległości od linii.  Jest szczególnie przydatny w przypadku dużego natężenia ruchu - umożliwia Nowemu Renault Arkana automatyczne zatrzymywanie się i ponowne ruszanie z miejsca w przeciągu 3 sekund bez jakiejkolwiek interwencji ze strony kierowcy.

Poznaj nowego SUVa podczas jazdy próbnej! 

 

Skontaktuj się z nami.
Umów się na jazdę próbną

Piotr Chojnacki
tel. 794 640 400
piotr.chojnacki.karasiewicz@dealer.renault.com.pl

Mariusz Czyż
tel. 791 303 017
mariusz.czyz.karasiewicz@dealer.renault.com.pl

Marcin Kornak
tel. 791 020 300
marcin.kornak.karasiewicz@dealer.renault.com.pl

Cezary Stolarczyk
tel. 602 741 840
cezary.stolarczyk.karasiewicz@dealer.renault.com.pl